Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів

27.11.2017

У Верховній Раді України був підписаний проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.

Так, 3 жовтня Українською радою остаточно прийняті поправки до закону, зокрема в Господарському процесуальному кодексі, який пізніше був підписаний Головою Верховної Ради України Андрієм Володимировичем Парубієм.

Вперше закон був прийнятий у 1992 р. і визначав юрисдикцію та повноваження господарських судів і порядок судочинства у господарських судах.

 Згідно до цього законопроекту всі учасники судового процесу зобов’язані керуватися завданнями господарського судочинства, які внесені у 372 статті (станом на 13.07.2017).

До господарського суду мають право звертатися всі юридичні та фізичні особи. А також державні органи і органи місцевого самоврядування.

                                                                 Головні корективи

  • Ніхто не має право вам відмовити зі зверненням до суду «Відмова від права на звернення до господарського суду є недійсною» (Ст. 4 пункт 4).
  • При проходженні судового процесу вас можуть знімати технічними приладами і кожен учасник  справи має право отримати копію запису судового процесу.
  • Данні розглядаються судом в електронній і паперовій формі. Відтак збільшився термін розгляду справи поданий у паперові формі від 1 дня до 3-ох.  У разі технічних помилок у електронній формі, що унеможливлює розгляд -  більше п'яти днів.
  • Згідно до Статті 17 правничу допомогу у суді здійснює виключно адвокат окрім окремих випадків встановлених законом. Особливо треба наголосити на тому, які особи не мають право представляти вас у суді а це: експерт, секретар судового засідання, спеціаліст, перекладач та свідок, або є помічником судді, що розглядає справу.
  • У випадках коли у судовому процесі приймає участь людина з порушенням слуху (глухоніма) її обов’язково повинні надати перекладача.  А якщо в суді вам відведена роль свідка, ви як свідок в першій заяві, при письмовому опитуванні по суті справи (або у додатку до неї), відповідаєте  не більше ніж на десять запитань іншому учаснику.
  • Підчас офіційного оприлюднення оголошення у справі відповідач, свідок і третя особа дізнаються про ухвалу на офіційному веб-порталі судової влади України, яке публікується не пізніше 10-ти днів до дати судового засідання.  Так, відповідач і інші зазначені учасники вважаються повідомленими про дату, час і місце розгляду справи (Головні зміни у Ст. 123).
  • Згідно до Статті 155 «Порядок розгляду заяви про видачу судового наказу» Судовий наказ складається і підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у суді, а другий видається під розписку або надсилається стягувачу на його офіційну електронну адресу, або рекомендованим листом із повідомленням про вручення, чи цінним листом з описом вкладеного після набрання ним законної сили (у разі відсутності електронної офіційної адреси).
  • Під час подачі заяви на стягнення судового наказу до заяви про видачу судового наказу окрім документа про сплату судового збору додається копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості.
  • Зміна до загальних вимог до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення. Тепер до загального змісту заяви окрім ІПБ особи чи повного найменування (для юридичних осіб, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування тощо, вказується ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Детально ознайомитися з даним законопроектом можна на сайті Верховної Ради України і на нашому сайті за допомогою запиту до юристів консалтингово-правової групи «Діалог». 

« Другие новости